Духовний вікенд у Литві (авіа)

1 день. 13.00 Збір у міжнародному аеропорті «Київ» (Жуляни), реєстрація на рейс, переліт у Вільнюс

How-long-should-I-wait-to-fly-after-scuba-diving

18.00 поселення у готель. Вільний час

viljnyus

2 день. Літургія, сніданок. Відвідини Тракайського замку.

Trakai202

Тракайський замок. Незвичайна краса місцевості, в якій розташовано старовинне містечко Тракай, полонить серця туристів з усього світу, які приїжджають відвідати найбільший зі збережених замків Литви. За легендою мальовничість цих місць призвела до того, що прославлений князь Гедімінас саме сюди вирішив перенести з Кярнаве столицю князівства і побудувати новий замок. Втім, великий і досвідчений воїн напевно оцінив також стратегічне розташування замку, який міг би виконувати функції не тільки князівської резиденції, а й надійного форпосту для оборони важливих торговельних шляхів. Вже в 1391 року кам’яний замок був ґрунтовно зруйнований в результаті міжусобних воєн, а на його руїнах пізніше був побудований монастир бенедиктинців. До цього часу син Гедімінаса, князь Кейстут вибудував у Тракаї новий замок, який історики називають півострівним через його розташування на березі Гальве. На початку 15 століття, коли князівством правил вже внук Гедиминаса, князь Вітовт, було завершено будівництво другого кам’яного замку, який став найбільш неприступним в історії Литовського князівства.Цей Тракайський замок, названий згодом острівним, був побудований на відстані більше двохсот метрів від берега, посередині озера Гальве. Для основи предзамкових територій і замка було створено штучний острів з трійки заболочених острівців, які досипали камінням і укріпляли гравієм. Підібратися до замку непомітно було неможливо, обстріл з берега також не давав особливих результатів, тому на територію фортеці ні разу не ступала нога ворога.Навіть коли офіційною столицею князівства був Вільнюс, князь Вітовт проводив чимало часу в Тракайський замку. Після перемоги 1410 року польсько-литовського війська над тевтонцями в Грюнвальдській битві, атаки хрестоносців перестали погрожувати Тракаю і замок втратив своє фортифікаційне значення. Але з цього моменту почалася епоха його розквіту в якості резиденції литовських князів, які влаштовували в замку пишні бенкети і розкішні прийоми для почесних гостей та іноземних послів. В різні роки в Тракайський замку гостювали посли з Візантії, Венеції, Московського князівства, королі Польщі та Чехії.Після перенесення столиці до Кракова пішло на спад значення Тракайського замку, який стали використовувати як місце ув’язнення знатних дворян, що потрапили в опалу до короля. Незабаром Тракай залишився осторонь від торговельних шляхів через виниклу пряму дорогу між Вільнюсом і Каунасом, тому замок був покинутий і нерідко ставав об’єктом грабежу. В період війни з Росією в 1650-х роках замок піддався чималим руйнуванням, які поглиблювалися з кожним століттям.
Замок в 20 столітті. Відновленням Тракайського замку зайнялися тільки на початку 20 сторіччя, коли древня будова лежала практично в руїнах. Ініціатором відродження колишньої слави замку став відомий архітектор В. Шукевич, який в 1901 році підписав договір оренди і почав підготовку до реконструкції Тракайського замку. Брак коштів і різні політичні події дуже сильно загальмували відновлення самого замку та його сторожових веж. Розпочаті в 1935 році роботи були припинені через Другу світову війну і продовжилися тільки лише наприкінці 1940-х років. В післявоєнний період відновлення замку тривало з перемінним успіхом кілька десятиліть, поки в 1987 року Тракайський замок не добув вигляд, схожий з тим, що був у 15 столітті. З 1991 року Тракай існує в статусі історичного національного парку, завдяки чому берега Гальве не були забудовані і туристи можуть милуватися мальовничими видами замку і околиць. В наші дні в Тронному залі замку, що служив раніше для прийому послів і вельмож, проводяться різні міські заходи, конференції, урочистості та весільні церемонії.

можливість пообідати у караїмському ресторані, повернення у Вільнюс. Вечірня екскурсія містом

Mindaugas_Bridge_at_Vilnius_in_night

3 день. Літургія у храмі Святої Трійці УГКЦ (Василіанський монастир), у храмі знаходяться мощі св. Йосафата. Сніданок. екскурсія Вільнюсом з гідом

575723_609493669062316_1764374467_n храм УГКЦ

Кафедральний Собор. Вежа Гедімінаса. Пагорб Трьох Хрестів. Замкова вулиця. Ратушна площа. Вільнюський університет. Церква Святої Анни. Храм Святого Михаїла. Храм Святого Франциска Ассізького. Храм  Святих Петра й Павла. та багато іншого

ygyjcwtrdhuvcbxg gkccpmqeltxdapey

wngtbhowuljkwofi lufecktwlpivtdtk gswwgddiibuebfkt 03_vilnius_tourism.lt_

Додатково можна відвідати:  Центр Сучасного Мистецтва. Музей Жертв Геноциду. Парк Європи. Район Вільнюса з назвою Ужупіс.

4 день. Літургія, сніданок. Виселення з готелю, переїзд в аеропорт Вільнюса, повернення в Україну.

15.00 приліт у Київ

 

 

 

Останні події
Позначки