ПАЛОМНИЦТВО ДО РИМУ В 150-ТУ РІЧНИЦЮ КАНОНІЗАЦІЇ ЙОСАФАТА КУНЦЕВИЧА

Іван (Йосафат) Кунцевич народився 1580 р. в міщанській родині Гавриїла і Марії, у княжому місті Володимирі-Волинському. Він був охрещений у місцевій церкві св. Параскевії Іонійської, так званої П’ятниці. Дитинство і молоді роки Іван провів у рідному місті Володимирі-Волинському.
В 1596 році, коли Іванові виповнилось 16 років, батьки віддали його на науку й практику купецького ремесла до купця Якинта Поповича, у Вільно. Він попри різні вмовляння Якинта Поповича, залишає купецьку справу, щоби стати купцем небесних чеснот та віддається на службу Богові.
В 1604 році він вступає до запустілого монастиря Пресвятої Трійці у Вільні. Був прийнятий і в ченці пострижений самим Київським митрополитом Іпатієм Потієм і приймає чернече ім’я – Йосафат.
kuncevych
В 1609 році Йосафат Кунцевич був висвячений митрополитом Іпатієм Потієм на священика. Йосафат своїми науками, добрими словами, милостинею «притягав» до Київської Унійної Церкви велике число людей, які відрікалися схизми та ставали ревними католиками. Вороги, бачачи великі успіхи святого чоловіка, різними способами намагалися знайти в ньому якусь провину чи недолік, а не знайшовши нічого в святому Йосафатові із-за своєї зависті, дали йому назву душехват.
В 1613 році, за наказом митрополити Вельямина Рутського, Йосафат був поставлений на ігумена Битенського монастиря. Митрополит Вельямин Рутський в 1615 році призначає на Полоцький архиєпископський престіл Йосафата єпископом помічником. В 1618 році після смерті старенького архиєпископа Гедеона, Йосафат переймає архиєпископство у свої руки.
У неділю 12 листопада 1623 він був убитий. Йосафат Кунцевич своєю мученицькою смертю привів до з’єднання більше людей, ніж своєю тяжкою працею за життя. Папа Урбан VIII 16 травня 1643 року причислює священномученика Йосафата Кунцевича до числа блаженних. У 1644 році 12 листопада у Римі відбулося перше святкування празника священномученика Йосафата Кунцевича. 29 червня 1867 року, папа Пій ІХ урочистою буллою вписав святого священномученика Йосафата Кунцевича до числа святих мучеників.

Програма Паломництва

20 червня виїзд з Києва

21 червня приїзд у Марія Повч, Літургія, молитва біля чудотворної ікони

mariapovch-1024x682

переїзд у Будапешт, поселення у готель

%d0%b1%d1%83%d0%b4%d0%b0%d0%bf%d0%b5%d1%88%d1%82

22 червня. Літургія,  сніданок,  екскурсія містом,  нічний переїзд у Местре (Венеція)

%d0%b2%d0%b5%d0%bd%d0%b5%d1%86%d1%96%d1%8f

23 травня переїзд у Рим

View on Tiber and St. Peter's cathedral at night, Rome

24 червня поселення у готель

24-25 червня святкування 150-ї річниці канонізації Йосафата (Кунцевича) у супроводі блаженнішого Святослава та єпископату УГКЦ

300px-Св_Йосафат

25 червня сніданок, Урочиста Літургія, екскурсія,

26 червня, сніданок, Літургія, переїзд у Флоренцію

florentsiya

нічний переїзд у Відень

%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d1%8c

27 червня поселення у готель, екскурсія містом

28 червня сніданок, вільний час нічний переїзд в Україну

%d0%bf%d1%80%d0%be%d1%89%d0%b0-%d1%81%d0%be%d0%b1%d0%be%d1%80

29 червня приїзд у Київ

Молитва до св. Йосафата (Кунцевича)
Великий мученику Христовий, Йосафате, чудовий взоре християнської досконалості і непереможний апостоле з’єднання Церков! Ти з любові до Бога не відказався ні від яких праць і трудів, і навіть радо пролляв кров і віддав своє життя.
Благаємо тебе, святий покровителю й отче, заступайся за нас і випроси нам непохитності у святій католицькій вірі й ревності за спасіння наших власних душ, душ наших родин, знайомих і всіх людей.
Святий сященномученику Йосафате, згадай, що ти брат наш із крові й кості, тому заступайся в Бога за народ, з якого ти вийшов. Вчини, наш святий покровителю, своїми могутніми молитвами, щоб у всьому українському народі настала єдність у святій вірі, щоб усі стали дітьми одної Христової Церкви та щоб наш народ, збагачений дочасним й вічним благословенням, прославляв Бога, Який нагородив тебе нев’янучим  вінком слави у Своєму Небесному Царстві, Якому належить слава, честь і поклін. Отцю і Сину і Святому Духові, нині і повсяк час, і на віки вічні. Амінь.

Джерело: http://theologia.ucu.edu.ua/pokrovyteli/svshchm-josafat-kuncevych/81-zhyttja-i-dijalnist-svjashchennomuchenyka-josafata-kuncevycha

Останні події
Позначки